Ugrás a fő tartalomra

Idilli erdők, hűs patak, tiszta vízű forrás, mesés panorma...

Többen jeleztétek, hogy szeretnétek, hogy írjak picit többet az útvonalakról - merre is készülnek a képek

Így az elmúlt néhány bejegyzésnél ebbe bele is vágtam. Remélem sokakat tudunk inspirálni arra, hogy Magyarország csodás helyeit felfedezzétek .
A tegnapi Szent Mihály hegy után, ma újra a Pilisben és a Visegrádi hegységben .
A mai túra tervezésnél a Pilis számomra néhány kedves pontját szerettük volna bejárni - van olyan kedvenc helyem, ahol idén még nem is voltunk. Illetve imádom, ha olyan helyekre látunk rá, hol az elmúlt néhány túra alkalmával már jártunk.
Útvonal:
Dobogókő - Tos-sziklák - Szakó-nyereg - Hoffmann kunyhó - Felső Ecset-hegy - Fehér-szikla - Hirsch-orom - Miklós Deák völgyi tavak - Pilismarót
Amolyan obeliszk túrának is nevezhetném a mai utunkat, mert jónéhány ponton obeliszkkel is megemlékeztek a hely névadójáról.
A kiindulási pont Dobogókő, nem a kedvencem, mert autóval is fel lehet járni, tele van elektromos mindenféle adó tornyokkal és sokan vannak és nagyon erős néha az ételszag:) de központi helyen van és csodás a panorámája a Dunakanyarra, Börzsönyre, Pilis hegyeire, a Naszályra és a Cserhát és a Mátra vonulatai is láthatóak tiszta időben - ezért sokszor érintjük a túrák során. Azaz igazi nyugalom, béke és csoda, ahogy lehet kapcsolódni a természettel itt nincs annyira jelen, mint más hegycsúcsokon, de a látvány egyedülálló:).
Egyébként nagyon jónak tartom, hogy azok akik nem tudják az erdőket komolyabban járni - koruk vagy fizikai állapotuk miatt - ide feljöhetnek busszal vagy autóval és szét tudnak nézni. Jó látni az időseket, akik busszal feljönnek barátok, párok és itt sétálgatnak a friss levegőn és beszélgetnek:)
Ez az útvonal a kezdeti és végpont között tartalmazott egy kis kitérőt is, mert imádom a Felső Ecset-hegyet és a Fehér-sziklát. A Fehér-sziklánál vacsoráztunk... gyönyörű a kilátás


Balról Dobogókő széle, majd a Fekete kő szikláit lehet látni (itt nagyon sokszor üldögéltünk vagy éppen ebédeltünk már életünkben:) lent a völgyben Pilisszentlélek házai látszanak - itt is tartottunkjónéhány jóga elvonulást már:) Szemben a Fekete-hegy és a háttérben a Gerecse.
A Hirsch-orom is csodás kilátást nyújt Dobogokőre és a másik oldalon még a Duna szalagjának egy darabja is megmutatja magát.
A túra idilli erdőkön vezet keresztül, az erdőből folyamatosan a fák között kivillan mindig valami szép panoráma. Útközben a Hoffmann forrásból lehet a kulacsokat utántölteni és Hoffmann vadászháznál a patak miatt lehet kicsit hűsölni is.
Az útvonal viszonylag könnyen járható, nehézség csak a Hirsch-oromról Pilismarót irányába lefelé vezető útvonalon van, illetve a Fehér-sziklánál érdemes azért odafigyelni hová lépünk:)
Jó túrázást kívánok
szeretettel
Kati





































































Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Kitri (más néven kitchari) - az ájurvédikus gyógyító étel

Kitchari (kitri) - az ájurvédikus gyógyító étel A kitri egy indiai gyógyító egytálétel, amit mung babból és baszmati rizsből készítenek. Ez az igazán egészséges étel, ízletes, nagyon tápláló és könnyen emészthető - az ájurvédikus élet módnak nélkülözhetetlen része . A rizs és a mung bab is édes és hűsítő minőségűek az ájurvéda sze mpontjából.  A rizs és mung bab együtt, teljes értékű fehérjével látja el a szervezetedet és minden ájurvédikus testtípus számára kedvezően hat. Ez az egyszerű egytálétel a test minden szövetét táplálja. Az ájurvédában a legtöbb betegség esetén és a különböző tisztító kúrákban alkalmazható a kitri diéta, hogy helyreállítsd vele szervezeted egyensúlyát.A kitri nagyon jó energiával látja el a szervezeted és fiatalító hatású. A fűszerezését kedvedre tudod variálni, így igazán változatos és ennek köszönhetően, sosem lehet megunni:) A fűszerezést ájurvédikus testalkatodnak megfelelően össze tudod állítani. Nagyon sok kitri receptet talál...

Idény zöldségek, gyümölcsök - június

Idény zöldség-gyümölcs-június Az egészséges táplálkozás cikksorozatban részeltessen írtam arról, milyen élelmiszereket érdemes fogyasztani (itt olvashatod a teljes cikket ). Az egyik hasznos tanács, hogy lehetőség szerint az aktuális szezonnak megfelelően táplálkozzunk -  ez segíti a testi-lelki egyensúly megteremtését. Az ájurvéda nagy hangsúlyt helyez arra, hogy az ember a természet folytonosságának része, ezért a legjobb ha a saját életvételünket a természet ritmusához igazítjuk (erről a teljes cikket itt találod) . Minden évszaknak megvannak a maga sajátosságai. Az é vszaki sajátosságokró l és hogyan élj összhangban a természetben egy korábbi cikkben részletesen írtam itt olvashatod.   Amennyiben az adott évszakban figyelembe veszed az étrended kialakításánál, az aktuálisan fellelhető idény zöldségeket, gyümölcsöket a táplálkozásoddal segíteni tudod , hogy a természettel összhangba kerülj.  PL. A narancs kifejezetten meleg égövi gyümölcs, mert hűt...

Az asafoetidat hatásai - ördöggyökér, a hagyma helyettesítője

Az asafoetida nagyon illatos, pikáns, hevítő hatású gyógynövény, amely alapvetően egy fa nedvének a gyanta kivonata. Az illata a hagymáéhoz hasonlít, nagyon erőteljes és hagyma helyett akár használható is az ételek elkészítésénél. Mi nem fogyasztunk hagymát és sokszor kérdezik a jógás tanulok és mit használunk helyette... hát asafoetidát:) Erőteljes élénkítőszer. Felpörgeti az emésztés tüzét (az agni-t) is, segít a méregtelenítésben és a puffadás ellen is jól használható, enyhíti a székrekedést. A lerakódott salakanyagot feloldja az emésztőrendszerből.  Ha hüvelyesekkel összefőzzük, segíti azok emésztését és csökkenti a gázképződést. Nagyon jó görcsoldásra, és hashajtásra is használható. Féreghajtó hatása is van. Megfázásoknál is hasznát vehetjük, mert lazítja a köpetet és fertőtlenítő hatással rendelkezik. Külsőleg ájurvédában használják ízületi gyulladásoknál és hasi fájdalmaknál. Mivel tamasztikus hatású (a tamsztikus ételekről itt olvashatsz) tompítja ...