Ugrás a fő tartalomra

Cukkínis, pirított napraforgómagos minikifli

cukkini teljes kiőrlésű liszt, cukkinis csemege, cukkinis finomság,
Cukkínis, pirított napraforgómagos miniikifli
Az új manuális aprítón fellelkesülve, ma újabb receptet találtam ki. Valamilyen rágcsálnivalót szerettem volna készíteni, ami kicsit más mint a megszokott sajtos rúd és társai. 

Végül sós minikifliket készítettem vajas tésztából és tölteléknek friss cukkinit és pirított napraforgómagot használtam. A férjemnél nagy sikere lett az elkészült minikifliknek:) 

Elég egyszerűen elkészíthető. Ideális vendégváró csemege vagy jó kirándulásokra, kerti partikra vinni. Vegetáriánusok számára külön jó hír, hogy a napraforgómag és a liszt keverékének köszönhetően teljes értékű fehérjét tartalmaz - minden szükséges aminosav jelen lesz ahhoz, hogy és a napraforgómagban és a lisztben lévő fehérje is be tudjon épülni.

Hozzávalók:
  • 20 dkg liszt (13 dkg fehér tönkölylisztet és 7 dkg teljes kiőrlésű tönkölylisztet használtam, de bármilyen lisztből el tudod készíteni)
  • 15 dkg hideg vaj (vegán változatban lehet kókuszzsír)
  • 1 dl hideg víz
  • 10 dkg cukkini (a cukkini jótékony hatásairól itt olvashatsz)
  • 20 g napraforgómag
  • bors
  • bazsalikom 
A hideg vajat, a lisztekkel, csipet sóval morzsold el majd add hozzá a vizet. Az így keletkezett tésztát lisztezett felületem nyújtsd ki és hajtogasd néhányszor. A tésztát tedd minimum egy órára a hűtőbe. Szárazon egy serpenyőben pirítsd meg a napraforgómagokat. Majd a cukkinit a napraforgómagokkal, sóval, borssal, bazsalikommal tedd egy aprítóba és készítsd el a tölteléket. Vedd ki a tésztát a hűtőből és nyújtsd ki kerek formára és a kerek lapot vágd 8 cikkre. A cikkekre helyezd rá a tölteléket és tekerd fel. Előmelegített sütőben kb. 180 fokon addig süsd amíg kicsit megpirul. 

Vegyszermentes (bio) alapanyagokat használj!

Ha szeretnél az Egészséges és tudatos táplálkozásról többet tudni,  szeretettel várlak Egészséges táplálkozás és főzőtanfolyamomra. 

Jó étvágyat kívánok hozzá:)

szeretettel

Kati







Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Kitri (más néven kitchari) - az ájurvédikus gyógyító étel

Kitchari (kitri) - az ájurvédikus gyógyító étel A kitri egy indiai gyógyító egytálétel, amit mung babból és baszmati rizsből készítenek. Ez az igazán egészséges étel, ízletes, nagyon tápláló és könnyen emészthető - az ájurvédikus élet módnak nélkülözhetetlen része . A rizs és a mung bab is édes és hűsítő minőségűek az ájurvéda sze mpontjából.  A rizs és mung bab együtt, teljes értékű fehérjével látja el a szervezetedet és minden ájurvédikus testtípus számára kedvezően hat. Ez az egyszerű egytálétel a test minden szövetét táplálja. Az ájurvédában a legtöbb betegség esetén és a különböző tisztító kúrákban alkalmazható a kitri diéta, hogy helyreállítsd vele szervezeted egyensúlyát.A kitri nagyon jó energiával látja el a szervezeted és fiatalító hatású. A fűszerezését kedvedre tudod variálni, így igazán változatos és ennek köszönhetően, sosem lehet megunni:) A fűszerezést ájurvédikus testalkatodnak megfelelően össze tudod állítani. Nagyon sok kitri receptet találsz a

Az asafoetidat hatásai - ördöggyökér, a hagyma helyettesítője

Az asafoetida nagyon illatos, pikáns, hevítő hatású gyógynövény, amely alapvetően egy fa nedvének a gyanta kivonata. Az illata a hagymáéhoz hasonlít, nagyon erőteljes és hagyma helyett akár használható is az ételek elkészítésénél. Mi nem fogyasztunk hagymát és sokszor kérdezik a jógás tanulok és mit használunk helyette... hát asafoetidát:) Erőteljes élénkítőszer. Felpörgeti az emésztés tüzét (az agni-t) is, segít a méregtelenítésben és a puffadás ellen is jól használható, enyhíti a székrekedést. A lerakódott salakanyagot feloldja az emésztőrendszerből.  Ha hüvelyesekkel összefőzzük, segíti azok emésztését és csökkenti a gázképződést. Nagyon jó görcsoldásra, és hashajtásra is használható. Féreghajtó hatása is van. Megfázásoknál is hasznát vehetjük, mert lazítja a köpetet és fertőtlenítő hatással rendelkezik. Külsőleg ájurvédában használják ízületi gyulladásoknál és hasi fájdalmaknál. Mivel tamasztikus hatású (a tamsztikus ételekről itt olvashatsz) tompítja az e

Idény zöldségek, gyümölcsök - június

Idény zöldség-gyümölcs-június Az egészséges táplálkozás cikksorozatban részeltessen írtam arról, milyen élelmiszereket érdemes fogyasztani (itt olvashatod a teljes cikket ). Az egyik hasznos tanács, hogy lehetőség szerint az aktuális szezonnak megfelelően táplálkozzunk -  ez segíti a testi-lelki egyensúly megteremtését. Az ájurvéda nagy hangsúlyt helyez arra, hogy az ember a természet folytonosságának része, ezért a legjobb ha a saját életvételünket a természet ritmusához igazítjuk (erről a teljes cikket itt találod) . Minden évszaknak megvannak a maga sajátosságai. Az é vszaki sajátosságokró l és hogyan élj összhangban a természetben egy korábbi cikkben részletesen írtam itt olvashatod.   Amennyiben az adott évszakban figyelembe veszed az étrended kialakításánál, az aktuálisan fellelhető idény zöldségeket, gyümölcsöket a táplálkozásoddal segíteni tudod , hogy a természettel összhangba kerülj.  PL. A narancs kifejezetten meleg égövi gyümölcs, mert hűti a testet ami