Ugrás a fő tartalomra

Miért érdemes cseresznyét enni?


A nyár egyik közkedvelt gyümölcse a cseresznye, amelyet már az ókorban is nagyon sokra tartottak és gyógyászati célokra is használtak. 

A cseresznye rendszeres fogyasztása segít megszabadítani a szervezetet a lerakódott méreganyagoktól,  komoly antioxidáns hatással rendelkezik és így hozzájárul a szervezet öregedési folyamatainak lelassításához. Tisztítja a vért, így ízületi gyulladásra is nagy segítséget jelent. Segít eltávolítani a szervezetből a fölösleges vizet, kiváló vízhajtó.

Kedvező hatása van az emésztőszervekre, megszünteti a székrekedést és jótékonyan befolyásolja a gyomorsavtermelését. A cseresznyefogyasztás erősíti az immunrendszert, növeli a szervezet védekező képességét. 


Nagyon magas a vitamin és ásványi anyag tartalma, így hiányállapotok kezeléséhez is alkalmas (kálium, kalcium, foszfor, cink, magnézium és vas, A, B és C- vitamin). Kimerült, legyengül állapotban jó segítség lehet.


Ez a csodás kis piros gyümölcs kedvezően befolyásolja a hormontermelést és a bőrünket is széppé, egészségesebbé teszi.

A cseresznyét legjobb frissen fogyasztani, de ha éppen nem tudunk frissen szedni aszalt formában is sok jótékony hatása érvényesül.


Nemrégiben egy kedves ismerősömtől hallottam egy praktikát a cseresznye magjának felhasználására. Ő úgy használja fel a magokat, hogy alaposan megtisztítja, majd jól kiszárítja. A kiszárított magokat kis zsákba varrja és ha télen fázik, vagy fáj valakinek a dereka, füle a családban ezt a kis zsákot átmelegíti és mint a babzsákot használja:)

Vegyszermentes (bio) cseresznyét válassz:)


Ha szeretnél az Egészséges és tudatos táplálkozásról többet tudni,  szeretettel várlak Egészséges táplálkozás és főzőtanfolyamomra. 

Jó étvágyat kívánok:)

szeretettel

KAti

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Kitri (más néven kitchari) - az ájurvédikus gyógyító étel

Kitchari (kitri) - az ájurvédikus gyógyító étel A kitri egy indiai gyógyító egytálétel, amit mung babból és baszmati rizsből készítenek. Ez az igazán egészséges étel, ízletes, nagyon tápláló és könnyen emészthető - az ájurvédikus élet módnak nélkülözhetetlen része . A rizs és a mung bab is édes és hűsítő minőségűek az ájurvéda sze mpontjából.  A rizs és mung bab együtt, teljes értékű fehérjével látja el a szervezetedet és minden ájurvédikus testtípus számára kedvezően hat. Ez az egyszerű egytálétel a test minden szövetét táplálja. Az ájurvédában a legtöbb betegség esetén és a különböző tisztító kúrákban alkalmazható a kitri diéta, hogy helyreállítsd vele szervezeted egyensúlyát.A kitri nagyon jó energiával látja el a szervezeted és fiatalító hatású. A fűszerezését kedvedre tudod variálni, így igazán változatos és ennek köszönhetően, sosem lehet megunni:) A fűszerezést ájurvédikus testalkatodnak megfelelően össze tudod állítani. Nagyon sok kitri receptet talál...

Idény zöldségek, gyümölcsök - június

Idény zöldség-gyümölcs-június Az egészséges táplálkozás cikksorozatban részeltessen írtam arról, milyen élelmiszereket érdemes fogyasztani (itt olvashatod a teljes cikket ). Az egyik hasznos tanács, hogy lehetőség szerint az aktuális szezonnak megfelelően táplálkozzunk -  ez segíti a testi-lelki egyensúly megteremtését. Az ájurvéda nagy hangsúlyt helyez arra, hogy az ember a természet folytonosságának része, ezért a legjobb ha a saját életvételünket a természet ritmusához igazítjuk (erről a teljes cikket itt találod) . Minden évszaknak megvannak a maga sajátosságai. Az é vszaki sajátosságokró l és hogyan élj összhangban a természetben egy korábbi cikkben részletesen írtam itt olvashatod.   Amennyiben az adott évszakban figyelembe veszed az étrended kialakításánál, az aktuálisan fellelhető idény zöldségeket, gyümölcsöket a táplálkozásoddal segíteni tudod , hogy a természettel összhangba kerülj.  PL. A narancs kifejezetten meleg égövi gyümölcs, mert hűt...

Idény zöldségek, gyümölcsök - február

Az egészséges táplálkozás cikksorozatban részeltessen írtam arról, milyen élelmiszereket érdemes fogyasztani  (itt olvashatod a teljes cikket ). Az egyik hasznos tanács, hogy lehetőség szerint az aktuális szezonnak megfelelően táplálkozzunk -  ez segíti a testi-lelki egyensúly megteremtését.  Minden évszaknak megvannak a maga sajátosságai. Amennyiben az adott évszakban figyelembe veszed az étrended kialakításánál, az aktuálisan fellelhető idény zöldségeket, gyümölcsöket a táplálkozásoddal segíteni tudod , hogy a természettel összhangba kerülj.  PL. A narancs kifejezetten meleg égövi gyümölcs, mert hűti a testet amivel hőségben nagyon jó szolgálatot tesz a test számára. Nem szerencsés azonban, amikor télen narancsot eszegetünk, mert ugyan van benne C vitamin, de a testre hűsítő hatással van. Így nem, hogy segítene télen a test hőjének fenntartásában, de le fogja csökkenteni. Célszerű, ha a közelben termelt, szezonnak megfelelő bio (vegyszermentes) zöldségeket, gyümölc...