Az oldalra döntésben a légzésünk segítségével jól át tudjuk masszírozni a belső szerveket ezáltal serkentve a belső szervek munkáját (máj, gyomor, belek, lép, vesék. Az ászana segíti a méregtelenítést, segíti az emésztést, megszünteti a székrekedést, a vérképzéshez is hozzájárul.
A trikonászanát javasolják rendszertelen menstruáció esetén is.
A csípőre lerakódott fölöslegtől is könnyen megszabadulhatunk a tirkonászana rendszeres gyakorlásával.
Hogyan végezd el?
- Állj meg egy közepes szélességű terpeszben – kb. egyenlő oldalú háromszög – és a lábaid középsőtengelye legyen párhuzamos egymással.
- A bal lábfejedet fordítsd el teljesen balra (kb. 90 fok) majd a jobb lábfejedet is fordítsd el kicsit balra. úgy hogy a sarkad hátrébb kerüljön mint a lábujjaid.
- A bal lábad sarkától, ha húzol egy képzeletbeli vonalat kb. a jobb lábfejedet középen metszi.
- Minkét lábadnál próbálj figyelni arra, hogy a térdkalácsod megtartott legyen – ehhez próbáld felhúzni a combizom segítségével a térdkalácsot és próbálj dolgozni a belső boka területével.
- Fordítsd előre a medencédet, de figyelj, hogy a térdedet ne csavard el.
- Húzd be a farok csontod a farizmok segítségével magad alá és nyújtózkodj fejtetővel, nyújtsd meg az egész gerincedet hosszan.
- Emeld a karjaidat oldalsó középtartásba és a lapockáidat simítsd be a hátadba – figyelj, hogy a vállakat ne húzd fel a füleidhez.
- A medence helyzetét stabilan megtartva nyújtózz a bal karoddal és a törzseddel oldalra hosszan.
- Kilégzéssel dönts baloldalra, figyelve, hogy a medencédet ne mozdítsd el. Próbáld a tested egy síkban tartani és a két lábadon a testsúlyt egyformán oszlasd el.
- A bal kezeddel támaszkodj meg finoman a bal lábadon – figyelj rá, hogy csak annyira menj mélyre, ahol még tudod tartani a medencédet.
- A jobb tenyeredet fordítsd előre és a két karod egymás folytatása legyen.
- A tekinteted még nézzen előre, nyújtózz a tarkóddal, fejtetővel, majd fordítsd a tekinteted a felül lévő kezed irányába.
Kijövetel a pózból belégzéssel, gyere vissza a kiindulási helyzetbe, majd végezd el a gyakorlatot a másik oldalra is.
A kitartás alatt stabilan tartsd a lábakat, egyenletesen elosztva a testsúlyt a két lábon és megtartva a térdkalácsokat. Kilégzéssel a hátul lévő lábad külső talp élét és sarkát told a talajba és belégzéssel abból nyújtsd meg a hátul lévő oldalad. A combjaiddal finoman próbálj kifelé csavarodni. Dolgozz aktívan a farizmokkal, mert segítenek a medencédet stabilan megtartani. A has is végig aktívan megtartott. A lapockáidat simítsd a hátadba és próbáld belégzéssel nyitni a mellkast folyamatosan azáltal, hogy távolítod a két kulcscsontot – úgy dolgozz, ahogy Tádászanában (A tádászanáról itt olvashatsz). Kilégzéssel próbálj még jobban elcsavarodni a törzseddel hátrafelé fölfelé.
Amennyiben gond van a nyakaddal, nyakcsigolyáiddal, akkor a tekinteted nézzen előre és ne fordítsd el a fejed. Ne végezd deréktáji gerincsérv esetén. Komoly gerincbetegségek esetén mindenképpen konzultálj szakemberrel. Amennyiben magas vérnyomással küzdesz felül lévő kezedet ne emeld a magasba és a tekintetedet se fordítsd el fölfelé.
A jógagyakorlatokat először mindig hozzáértő jógaoktatóval sajátítsd el.
szeretettel:
Kati
A jógagyakorlatokat először mindig hozzáértő jógaoktatóval sajátítsd el.
Ha szeretnél jógában elmélyedni, elsajátítani a pózok helyes kivitelezését, szeretettel várunk Kezdő Jógatanfolyamainkra és személyre szabott, igényeidhez, aktuális állapotodhoz igazított magán órákra.
https://www.eljharmoniaban.hu/kezdo-jogatanfolyam
Jó gyakorlást kívánok:)szeretettel:
Kati
Megjegyzések
Megjegyzés küldése